Učení není hobby - Mluv Anglicky Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Učení není hobby

Jan Vašourek 0

Slýchávám plno studentů říkat: “Budu se angličtinu učit dlouho, sice nemám talent, ale baví mě to a je to moje hobby.”  To je jenom omluva jejich selhání. Respektive selhání jejich učitele. A protože tu angličtinu potřebují k životu, ale nejde jim to tak rychle, člověk si musí vymyslet nějakou “logickou” výmluvu, aby sám sebe uklidnil.

Řekněme, že by to stejné řekl člověk, který se chce učit řídit auto. “Moc mi to nejde, budu se to učit roky, budu jednou týdně chodit do autoškoly, neumím pořád řídit, ale je to moje hobby.” Jak hloupě toto zní?

Nebo se člověk chce naučit potápět. “Vůbec mi to nejde, budu to ale zkoušet a bude to moje hobby.” Vidíte? Nejde mu to a místo toho, aby změnil svého učitele nebo se začal pořádně snažit, vytvoří si tuto výmluvu.

Učení není hobby. Učení je jenom prostředek k tomu dosáhnout dovednosti, kterou pak chci praktikovat jako hobby. Chci se naučit řídit auto – zapracuji teď intenzivně a pak budu prohánět ten sporťák, který na mě čeká v garáži. Chci se potápět – rychle se to naučím a pak budu sbírat perly na dně Karibiku. Chci se naučit anglicky – zapracuji intenzivně na základech, často používaných slovíčkách a frázích a hurá na dovolenou, uzavírat business a kecat s kamarádama ze zahraničí. Tohle mě pak bude bavit a bude to moje hobby.

Vidíte ten rozdíl? Jak jste na tom Vy?

U nás v LITE máme rádi, když se student ptá, máme zcela individuální přístup k jednotlivým klientům. Přijďte studovat angličtinu k nám, protože každý se to může naučit! Nabízíme i ukázkovou hodinu zdarma.  – kontaktujte nás, pro více informací.

Pokud chcete ještě více žhavých tipů pro lepší studium, Sledujte nás na Facebooku nebo třeba na youtube.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště