Buďte pečliví - Mluv Anglicky Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Buďte pečliví

Jan Vašourek 0

Učte se vše kompletně, pečlivě a svědomitě. Investujte svůj cenný čas do vzdělání, protože poté se Vám to vrátí nespočetněkrát!

Představme si mladého člověka, který se chce například naučit řídit auto. On si myslí, že nepotřebuje žádné předchozí vzdělání, a tak si rovnou sedne do auta s představou, že vše zvládne. Asi všichni dobře víme, že realita je úplně jiná a on nemá šanci na úspěch.

  • Jak bude pro ostatní vypadat?
  • Jaká bude jeho obratnost v řízení auta?
  • Jaký to bude mít výsledek?

Ať tak či tak, tento člověk přeskočil úplné objasnění základních teoretických a praktických pojmů a pravidel řízení, takže ani neví či jen matně tuší, kde je volant, spojka nebo plyn a co je třeba dělat k tomu, aby se auto rozjelo, či opět zastavilo a nechce si to přiznat.

Přijde k němu jeho známý (zkušený řidič, který najezdil už mnoho km) a dá mu radu. „Sešlápni plyn, otoč klíčkem, zařaď jedničku a jeď proboha!!!“

Jak bude náš „profík“ reagovat? I přesto, že mu známý dá pár rad, stejně k úspěchu mu chybí ještě dost. A i kdyby auto rozjel, nebude to nic extra a jeho jízda skončí zanedlouho. Jednoduše přeskočil svoji úroveň. Snažil se ušetřit čas a možná i peníze. Snažil se nevypadat hloupě před známým, ale stal se pravý opak – byl za extra hlupáka! Rozhodně se vyplatí investovat čas a chuť do teoretického vzdělání a teprve poté se pustit do praxe. Protože naopak to bohužel ve většině případů nefunguje a je to až životu nebezpečné.

 

Neriskujte zbytečně a nebuďte hloupí! Buďte pečliví! Až budete rozumět všemu z jedné oblasti, pokračujte dál a vzdělávejte se v oblastech dalších, protože vzdělání se vyplatí.

Pokud máte podobnou zkušenost, budeme rádi, když se  ní s námi podělíte dole v komentářích. 🙂

Pokud chcete ještě více žhavých tipů pro lepší studium, Sledujte nás na Facebooku nebo třeba na youtube.

Pokud chcete vědět termín další ukázkové hodiny, napište nám zde. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště