Je důležité vědět, proč studujete? - Mluv Anglicky Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Je důležité vědět, proč studujete?

Jan Vašourek 0

Pokud studujete SŠ nebo VŠ a ani nevíte proč, jste demotivovaní a studium Vás nenaplňuje, něco je špatně. Vzdělávací osnovy předmětů v ČR jsou zaměřeny převážně pouze teoreticky, praxe přijde až později většinou po absolvování školy. Studenti se proto musí naučit nesmyslné definice, osnovy a tabulky, které potom v praxi vůbec nevyužijí. A to je dle mého názoru dost velká chyba, která odrazuje velké procento studentů ve studiu.

A celkově systém studia např. cizích jazyků v ČR v rámci škol je také dost často neefektivní. Děti se musí naučit pouze definice, tabulky a poučky, ale sami od sebe nedokáží konverzovat využívat jazyk v praxi. Potom taktéž dochází k demotivaci a postupnému nezájmu ve studiu.

Českému školství chybí prvky neformálního vzdělávání, které by dle mého názoru velmi pomohly k rozvoji a k efektivnějšímu vzdělávání a pochopení dané látky. Stačí, aby učitel našel nějakou metodu, kdy se žák učí spíše hrou, protože poté si vše pamatuje mnohem lépe a déle. Je také dost důležité, aby studenti pochopili, kde přesně naučené znalosti využijí poté v životě (např. kde využije znalosti o lidském těle z biologie atd.).

U nás v LITE máme rádi, když se student ptá, máme zcela individuální přístup k jednotlivým klientům. Přijďte studovat angličtinu k nám, protože každý se to může naučit! Nabízíme i ukázkovou hodinu zdarma.  – kontaktujte nás, pro více informací.

Pokud chcete ještě více žhavých tipů pro lepší studium, Sledujte nás na Facebooku nebo třeba na youtube.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště