Studium a energie - Mluv Anglicky Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Studium a energie

Jan Vašourek 0

V diáři každého úspěšného člověka by mělo být studium na dennodenním pořádku. Teď ale nemyslím klasické studium ve školách a univerzitách, ale i studium v tom smyslu, že se člověk bude zajímat o novinky v určitých oblastech, bude sledovat dění okolo sebe, atd.

Ale proč by se měl zaměstnaný člověk s dokončeným vzděláním stále vzdělávat? V dnešní uspěchané době, kdy po pracovním dni nemáte náladu a chuť na nic jiného, než na teplou večeři, odpočinek a kvalitní spánek a teď máte ještě přemýšlet dobrovolně nad studiem? Ale to je přese ono! Člověk by měl být otevřený novým věcem, měl by mít chuť se vzdělávat a motivovat se pro vyšší pracovní pozice, popř. být ochoten získávat nějaké další certifikáty a zajímat se o novinky ve Vašem oboru.

Argumentujete, že na to nemáte čas a motivaci? Ale jaktože Vaše kolegyně z práce, která vykonává tu samou činnost jako vy, zvládá mimo běžné pracovní doby také kurzy angličtiny, lekce jógy, je dobrovolníkem v organizaci pro mládež a ještě jezdí o víkendu pravidelně na chatu?

Vše je jen na Vás a na tom, jak si uspořádáte své priority v životě. Musíte si sami přijít na to, co je pro Vás nějak důležité a čemu se věnovat opravdu chcete. Když přijdete z práce domů, místo zapnutí seriálů a nečinného sledování zkuste třeba sledovat zprávy, kde se dozvíte nějaké novinky. Zkuste do Vašeho dne zařadit četbu odborné literatury např. ve vlaku, MHD atd. Pokud jste řidič, zkuste odborné knihy ve formě audio knih k poslechu. Přihlašte se na sportovní lekce, začněte chodit s příteli běhat, přihlašte se na jazykové kurzy, doplňte si své vzdělání, atd. Věnujte svůj volný čas smysluplným aktivitám.

Velkým pomocníkem v tomhle ohledu je diář, kde si své činnosti můžete naplánovat na každý den. Vše budete mít před očima a tím nedojde k tomu, že byste nevěděli co a kdy dělat. Když se podíváte, tak valná většina úspěšných lidí vlastní diář a bez něj by už vůbec nemohli fungovat.

Vy jste pánem svého času a je jen a jen na Vás, jak s tím naložíte. Ale vždy se snažte jednat tak, abyste následně nelitovali něčeho, co jste neudělali. Buďte otevření změnám a motivujte k tomu i ostatní v okolí. Není snad lepší pocit, než držet v ruce vysněný diplom ze školy, či certifikáty různého zaměření! Nebuďte líní a neusněte na vavřínech, dnes se dá studovat i v pokročilém věku.

U nás v LITE máme rádi, když se student ptá, máme zcela individuální přístup k jednotlivým klientům. Přijďte studovat angličtinu k nám, protože každý se to může naučit! Nabízíme i ukázkovou hodinu zdarma.  – kontaktujte nás, pro více informací.

Pokud chcete ještě více žhavých tipů pro lepší studium, Sledujte nás na Facebooku nebo třeba na youtube.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště